Strona Główna
biurozmigrodzka@onet.eu
marzena@irga.wroc.pl
Autoryzowany Partner Hörmann - IRGA
+48 609 502 518
+48 601 303 101
ul. Zaułek Rogoziński 8a
(ul. Żmigrodzka)
51-116 Wrocław,
Serdecznie Witamy !
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do kontaktu z Nami.
Zmień rozmiar czcionki.
Kurtyny Paskowe

 Więcej światła-większy kontakt wzrokowy
    Kurtyny taśmowe montuje się za bramą zewnętrzną, dlatego przy dużym natężeniu ruchu stanowią one ochronę przed niepożądaną utratą ciepła, przed przeciągami i hałasem. Bramę główną otwiera się więc tak szeroko jak to jest w danej chwili konieczne. Po mimo jej otwarcia brama jest odgrodzona od wiatru i chłodu. Kurtyny taśmowe znajdują szerokie zastosowanie także wewnątrz budynków, oddzielając od siebie poszczególne stanowiska.
    Mocowanie bezpośrednio w nadprożu albo przed nim. W przypadku kurtyn w całości lub częściowo przesuwanych szyna aluminiowa porusza się w rolkach w dodatkowej szynie.


   

 

Minimalne straty energii
Kurtyny paskowe firmy Hörmann poleca się szczególnie jako niedrogie i stosunkowo szczelne zamknięcia dużych otworów w halach. Odporne na zniszczenie paski z PCW otwierają się tylko na szerokość pojazdu lub ładunku. Dzięki temu straty energii cieplnej są ograniczone do minimum, nawet w przypadku dużego natężenia ruchu. Duża przejrzystość kurtyn paskowych poprawia warunki oświetleniowe wewnątrz i pozwala zmniejszyć koszty energii elektrycznej zużywanej na oświetlenie.

System klipsów i prowadnic
Dzięki temu systemowi montaż kurtyn paskowych jest bardzo łatwy. Klips z tworzywa sztucznego wraz z przynitowanym do niego paskiem z PCW zawiesza się na profilowanej szynie aluminiowej bez pomocy narzędzi. Paski wraz z przynitowanym klipsem są dostarczane jako element gotowy do montażu. Blokowane samoczynnie, jednak w razie potrzeby można je łatwo zdjąć i wymienić.
Standardowe szerokości pasków: 200, 300 i 400 mm.
Zastosowanie: kontakt z żywnością, przy produkcji leków a także w mroźniach.
Szerokość montażowa: maks. 10 metrów
Wysokość montażowa: maks. 4,5 metra, do ścian zewnętrznych
Wysokość montażowa: maks. 6 metrów, do ścian wewnętrznych.

Zalety kurtyn w skrócie

  • Całkowicie przeźroczyste, wytrzymałe, krawędzie pasków odpowiednio zaokrąglone; wytrzymują temperatury od -30oC do +60oC. Do chłodni oferujemy wyjątkowo wytrzymały materiał - do -45oC.
  • System podwieszeń nie rdzewieje; system podwieszeń składa się ocynkowanych elementów nośnych
  • Dobre parametry akustyczne
  • Pozwalają oszczędzić czas i miejsce, gdyż nie trzeba zamykać i otwierać skrzydeł bramy
  • Podwieszenie wahadłowe zmniejsza do minimum zużycie

Kurtyny Paskowe